Dzień Ziemi 2024

22 kwietnia 2024

Jak co roku w naszej szkole 22 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi, który był doskonałą okazją do przypomnienia nam jak kruchy jest ekosystem planety ludzi oraz stanowił refleksję na temat tego czy na co dzień dobrze ją traktujemy. W związku z tym wydarzeniem zaprosiliśmy panią Anetę Sidor, pracownika Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy w Firleju do przeprowadzenia prelekcji na temat rodzajów odpadów produkowanych w gospodarstwach domowych i sposobach ich segregacji. Następnie pod okiem naszego gościa chętni uczniowie przystąpili do działania i uporządkowali odpady według rodzajów do odpowiednich worków.

Na zakończenie pierwszej części spotkania zaprezentowały się „Firlejowe Rumcajsy” w utworze pt. „Moja Planeta” oraz najmłodsi uczniowie naszego Ośrodka w układzie tanecznym pt. „Zasiali Górale owies”. Świętowanie tego dnia zakończyło się wspólnym śpiewaniem, tradycyjnym pieczeniem  kiełbasy przy ognisku oraz wspólnymi rozmowami na temat naszej ukochanej Planety.