Szukamy legendarnego Szuwarka

Piknik i patrole kajakowe

Dnia 20 czerwca br. odbyło się piąte już poszukiwanie legendarnego Szuwarka w wodach jeziora Firlej. Czterdziestu czterech uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Firleju, wspieranych przez trzech opiekunów – sterników w kajakach, z dyskretną asystą innych wychowawców na brzegu wyruszało na kilkuminutowe patrole przy wschodnim brzegu jeziora, by w porastających brzegi szuwarach znaleźć ślady bytności patrona Stowarzyszenia działającego przy Ośrodku.
   Po odbyciu patrolu, na poszukiwaczy czekał tradycyjny już poczęstunek w postaci ciepłej kiełbaski, oraz możliwość wykonania prac graficznych.
   Nasz czerwcowy spływ odbywający się w ostatnim tygodniu nauki, stał się już tradycją, na którą uczniowie czekają z wielką niecierpliwością.
   Do spływu doszło w wyniku współpracy między Lubartowskim Towarzystwem Przyjaciół Sportu a Stowarzyszeniem Przyjaciół SOSW w Firleju "Wodnik Szuwarek" oraz przy wielkim udziale Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Firleju.