X PLENEROWY PRZEGLĄD TEATRALNY

"NAD JEZIOREM FIRLEJ"

14 czerwca 2023 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Firleju odbył się X PLENEROWY PRZEGLĄD TEATRALNY "NAD JEZIOREM FIRLEJ", podczas którego swoje umiejętności aktorskie zaprezentowała młodzież z placówek kształcenia specjalnego z terenu województwa lubelskiego. Imrezę honorowym patronatem objęli Lubelski Kurator Oświaty i Starostwo Lubartowskie. Udział w w przeglądzie wzięło pięć grup teatralnych. Na scenie swoje możliwości artystyczne prezentowały: grupa "Baczkowiacy" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Baczkowie, zespół ,,Piaskowe Ludki'' ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kozicach Dolnych, zespół ,,Świetliki" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie, Teatr ,,Azumi" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dorohusku oraz Zespół Teatralny „Rumcajsy” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Firleju. Przegląd przez ostatnie lata wpisał się w kalendarz imprez i stał się znaczącym wydarzeniem w środowisku twórców niepełnosprawnych. Wspólnie spędzony czas i przeżywane emocje sprzyjają nawiązaniu długoletnich sympatii oraz przyjaźni. Jest doskonałą formą rehabilitacji społecznej, która aktywizuje i integruje środowisko osób z niepełnosprawnościami. To był dla nas ogromny zaszczyt gościć tak utalentowanych artystów.
   Wydarzenie zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Firleju oraz Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Firleju "Wodnik Szuwarek". Występujących oceniało jury, które przyznało zespołom z Kozic Dolnych i Dorohuska III miejsce, zespołowi z Włodawy II miejsce, natomiast grupom z Baczkowa i Firleja I miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
   Spotkanie nie odbyłoby się bez wsparcia finasowego i rzeczowego sponsorów. Wśród nich znaleźli się: Wójt Gminy Firlej, pani Beata Mazurek poseł Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego,  Zakład Produkcyjny „Bempresa” sp. z. oo Ostrów Lubelski, Salon Kosmetyczny „Andżelika” w Przypisówce,   Bank Spółdzielczy w Lubartowie Oddział w Firleju, Sklep „Pełna Chata“ w Firleju, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska  w Firleju, Skansen w Holi oraz  artyści ludowi – wystawcy Jarmarku Holeńskiego, Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu, Pierwsza i Druga Lubartowska Drużyna Harcerzy – Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej działający w Lubartowie.

Dziękujemy serdecznie za pomoc i wsparcie. Jednocześnie zapraszamy na kolejne XI spotkanie, które odbędzie się w przyszłym roku. Do zobaczenia!